FIBA Liga šampiona: Roberson brutalan protiv Kaleva, Darušafaka bolja od Hapoel Holona

U okviru petog kola grupne faze FIBA Lige šampiona, Strazbur je kao gost savladao Kalev sa 93:86, a Darušafaka je rezultatom 86:79 bila bolja od Hapoel Holona.

Podsjećamo, Igokea je u Laktašima srušila Nimburk sa 76:69.

Najzaslužniji za pobjedu Strazbura je bio Džon Roberson, naturalizovani američki plejmejker koji nastupa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. On je u prvom poluvremenu postigao 17, meč je završio sa 28 poena, a njegov tim je slavio sa 93:86.

Darušafaka je do cijelog plijena protiv Hapoel Holona došla najviše zahvaljujući trećoj četvrtini. Na veliki odmor se otišlo sa 42:40 u korist izraelskog predstavnika, međutim domaćini su potom pomenuti period dobili sa 26:14, a kasnije su sačuvali prednost i trijumfovali sa 86:79.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Ajzea Pineiro sa 25 poena, koliko je na drugoj strani imao i Kris Džons.

U četvrtoj današnjoj utakmici, Manresa je kao gost srušila Ostrov rezultatom 88:75. Kod španskog predstavnika, istakao se Čima Moneke sa 16, a na drugoj strani je prednjačio Majkl Jang sa 17 poena.