Official photo

U okviru FIBA Lige šampiona danas su na programu odigrana četiri meča, a pobjede su upisali Šole, Hapoel Holon, Nimburk i Tenerife.

Šole je pobijedio ekipu atinskog AEK na domaćem terenu 79:70 (24:17, 16:26, 18:16, 21:11). Domaći tim je vodio sve do kraja prvog poluvremena kada je grčki predstavnik preokrenuo i vodio čitav treći kvartal. Ipak francuski tim dolazi do izjednačenja i prednosti u posljednjoj četvrtini, u jednom momentu je bilo 11 poena razlike (79:68). Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vafesa Fofan sa 22 poena, a isti broj poena imao je i kod AEK-a Kit Lengford.

Hapoel Holon je u gostima savladao Cmoki Minsk sa 75:71 (17:12, 14:22, 22:17, 22:20). Izraelski tim je slomio domaću ekipu krajem trećeg kvartala i preuzeo inicijativu. Najveću prednost stekli su u drugom dijelu posljednje četvrtine kod rezultata 71:61. Kris Džonson sa 22 poena predvodio Hapoel do ove pobjede. Kod Cmokija Andrei Rahozenka se istakao sa 15 poena.