FMP Meridian nastavio pobjednički niz u ABA ligi

Košarkaši FMP Meridian savladali su u trećem kolu ABA lige ekipu Splita sa 90:73.

Nakon pobjeda nad Megom i Borcem, igrači Nenada Stefanovića su stigli i do trećeg trijumfa ove sezone. Split je poveo na početku meča sa 9:5, pa je domaćin preokrenuo na 13:11, ali su gosti ipak vodili prvih deset minuta sa 23:21. Poenima Nikole Jankovića FMP je poveo sa 26:23, a Dominik Mavra je vratio prednost gostima od 31:26. Do kraja prvog poluvremena domaći igrači su preuzeli kontrolu nad igrom i sa 46:39 su otišli na pauzu.

Čarls Dženkins je poentirao za 50:39, no opet je Mavra vratio svoj tim u igru poenima za 52:49. Ipak sam kraj te četvrtine je pripao domaćinu koji se odvojio na 72:56 pred posljednjih deset minuta. Lako je FMP Meridian održavao prednost u posljednjoj četvrtini i bez većih problema je slavio sa 90:73.

Najefikasniji na utakmici bili su Trent Frejzer na jednoj i Šenon Šorter na drugoj strani koji su postigli po 21 poen, Frejzer je imao i 11 asistencija, a Šorter 12 skokova.

FMP Meridian će u narednom susretu igrati sa Crvenom zvezdom, a Split dočekuje Igokeu.