Rukometna reprezentacija Francuske zadržala je stopostotan učinak na Olimpijskim igrama u Tokiju pobjedom nad Španijom sa 36:31, dok je do treće pobjede stigao i Egipat nadigravši Švedsku sa 27:22.

Gotovo sve dileme oko pobjednika Francuzi su riješili u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 18:12. U drugom poluvremenu Španci su zaigrali nešto bolje, u jednom momentu stigli i na -3, ali je to bilo sve.

Kod Francuza je odličnu partiju pružio Nedim Remili sa devet datih golova, a pratio ga je Igo Deskat koji je pridodao sedam. Kod Španaca je najraspoloženiji bio Aleks Dušebajev sa pet pogodaka.

Reprezentacija Egipta danas je bilja bolja od Švedske sa 27:22 i tako stigla do svoje treće pobjede na Olimpijskim igrama. Mohamed Sanad je bio igrač koji je sa šest golova vodio Egipćane do trijumfa, a zapaženu rolu imao je i Jahia Omar koji je dodao pet. Kod Šveđana je najistaknutiju ulogu imao Lukas Pelas sa sedam golova.