Danas je nastavljeno Evropsko prvenstvo u odbojci, a odigrano je ukupno osam mečeva.

U sudaru to večeras dvije neporažene ekipe, Francuska je nakon četiri seta savladala Njemačku. U prvom setu nakon dosta muke i šest propuštenih set lopti, te jedne spašene, Francuska je slomila otpor Nijemaca i povela u setovima.

Drugi set u potpunosti je pripao Njemačkoj koja je od starta napravila prednost, te rezultatom 25:15 izjednačila u setovima. Ipak, u trećem i četvrtom Francuska je pred kraj “ubacivala u višu brzinu” i napravila razliku koja im je donijela pobjedu.

Slovenija je sa sigurnih 3:0 savladala Bjelorusiju i tako stigla do druge pobjede na Evropskom prvenstvu.

Prva dva seta Slovenija je lagano realizovala u svoju korist rezultatom 25:20, a prava rapsodija nastala je u trećem kada su slovenački reprezentativci Bjelorusima dozvolili samo 15 poena.