Francuska lako sa Hrvatskom, treći poraz Crne Gore

Na Evropskom prvenstvu za odbojkaše danas je odigrano osam mečeva, a sigurne pobjede upisale su selekcije Francuske i Italije.

Odbojkaši Francuske ubjedljivo su savladali Hrvatsku sa 3:0 (25:15, 25:16, 25:24) u okviru grupe D na Evropskom prvenstvu u odbojci.

Olimpijski šampioni bili su mnogo bolji rival, a to se naročito osjetilo u prva dva seta gdje hrvatskim odbojkašima nisu pružili ni najmanju šansu. U prvom setu Hrvati su u jednom trenutku smanjili na 18:13, ali do kraja je uslijedila serija Francuza od 7:2 te je prvi dio igre okončan sa 25:15 u korist Francuske.

Ništa drukčije nije bilo ni u drugom setu. Serija francuske selekcije od 10:1 uticala je da steknu nedostižnu prednost te je na kraju bilo 25:16.

Hrvati su pružili mnogo bolji otpor u trećem setu gdje su sve vrijeme bili za petama Francuzima, ali je na kraju ipak presudio kvalitet olimpijskog šampiona.

Reprezentacija Italije nije imala većih problema u meču sa Crnom Gorom pa je stigla do pobjede od 3:0 (25:17, 25:20, 26:24).

Baš kao i Hrvati protiv Francuza, Crnogorci su jedino uspjeli da pariraju u trećem setu raspoloženim Italijanima, ali to je bilo sve, te su stigli do svog trećeg poraza na Evropskom prvenstvu.

Treći poraz upisali su i Makedonci koji su danas izgubili od Turske sa 3:0 (25:22, 25:12, 25:15). Otpor su pružili jedino u prvom setu koji se uglavnom igrao poen za poen, ali nisu imali snage da ozbiljnije priprijete Turcima.