Rukometaši Francuske u jednom veoma uzbudljivom meču savladali su Hrvatsku rezultatom 30:26 (12:15, 18:11) u utakmici kvalifikacija za Olimpijske igre i tako se približili na korak od plasmana.

Utakmica je počela veoma tvrdo. Prvi gol viđen je tek nakon četiri minuta utakmice kada je bio precizan Domagoj Duvnjak, dok je na drugoj strani poravnao Dika Mem. Do rezultata 7:7 igralo se gol za gol, a onda rukometaši Hrvatske prave seriju 3:0 zahvaljujući golovima Krešimira Kozine, Igora Karačića i mlade nade Ivana Martinovića (10:7). Trećim golom Kozine na ovoj utakmici popularni “Kauboji” došli su prvi put do +4 (14:10). Vrijedi napomenuti da je prvo poluvrijeme sjajno odigrao i Ivan Čupić koji je uz Mema na drugoj strani vodio svoju ekipu sa četiri postignuta pogotka, od toga dva sa penala. Na veliki odmor otišlo se golom Mema u posljednjoj sekundi pri rezultatu 15:12.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Hrvati i golovima Čupića i Luke Cindrića otišli na najvećih +5 (17:12). Golovima Kentana Mahea, Nedima Remilija i Valentana Portea Francuska se vratila na -2 (17:15). Martinović svojim četvrtim golom na utakmici je doveo Hrvatsku ponovo na četiri gola razlike (20:16). Pri rezultatu 23:20 za Hrvatsku, Francuzi su napravili seriju od 4:0 i tako preokrenuli rezultat (24:23). Mnogo strpljivije su domaći rukometaši odigrali kraj ovog duela i sa dva gola Melvina Ričardsona postavili konačan rezultat ovog meča 30:26.

Narednu utakmicu Hrvatska igra protiv Portugala, dok se Francuska sastaje sa Tunisom.