Francuska očekivano preslišala Bahrein i plasirala se u polufinale Olimpijskih igara

Rukometaši Francuske uvjerljivo su savladali selekciju Bahreina rezultatom 42:28 (21:14, 21:14) i tako su se plasirali u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Dobro su se držali rukometaši Bahreina u uvodnih 20 minuta i nisu dopuštali Francuzima da se osjetnije odlijepe. Prvi put na +4 Francuska je došla golom Ludovika Fabregasa za 16:12, da bi furioznu seriju u završnici prvog dijela završio pogotkom Dika Mem te se na odmor otišlo pri prednosti od 21:14.

Najveću prednost na utakmici Francuzi su ostvarili sredinom drugog poluvremena kada su došli na +16 golom Romana Lagarda. Kako je utakmica odmicala kraju tako su i rukometaši Bahreina padali i polako bili svjesni da ne mogu u polufinale.

Utakmica je završena pobjedom favorizovanih izabranika Gijoma Žila rezultatom 42:28. Najefikasniji u pobjedničkom timu, ali i na utakmici bio je Kentan Mahe sa 9 golova, dok je u poraženom timu Husain Alsajad dao pet golova.

U polufinalu Francuska će na boljeg iz duela Njemačka – Egipat.