Odbojkaši Francuske prilično ubjedljivo su savladali Tunis sa 3:0 (25:21, 25:11, 25:21), dok je Japan bio bolji od reprezentacije Kanade sa 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:20).

Prvi set bio je neizvjestan većim svojim tokom, ali su pred sam finiš Francuzi pokazali kvalitet i poveli sa 1:0 u setovima.

Nakon toga, Tunišani su potpuno pali, a to najbolje potvrđuje činjenica da su uspjeli da osvoje svega 11 poena, pa je već tada bilo izvjesno da će da upišu i svoj drugi poraz na turniru.

U trećem setu viđena je koliko-toliko ujednačena borba, Tunišani su u jednom trenutku bili prišli na 22:21, ali ipak nisu imali snage da uvedu meč u neizvjesniju završnicu.

Ovo je Francuzima prva pobjeda na Olimpijskim igrama, a u prvom kolu su demolirani od reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država sa 3:0 (25:18, 25:18, 25:22), dok je Tunis zabilježio drugi poraz.

Odbojkaši Japana uspjeli su da upišu i drugu pobjedu u grupi A, iako su izgubili prvi set od Kanade sa 25:23. Ipak, domaćin je u nastavku bio bolji rival i stigao do još jedne veoma važne pobjede na takmičenju, dok je Kanada upisala i drugi poraz.