U okviru devetog kola Evrokupa, Cedevita Olimpija je na svom terenu savladala Trento rezultatom 87:65.

Tokom čitave prve četvrtine, viđena je rezultatska klackalica i nijedna ekipa se nije uspjela odvojiti na više od pet poena prednosti. U drugoj dionici se nastavilo istim tokom, zatim je Trento otišao na +6 (30:24), no domaćini su poslije tri minuta igre napravili seriju od 13:0 i tako došli do 37:30 u svoju korist, a na veliki odmor se otišlo rezultatom 44:35.

Pretposljednji kvartal je bio dio utakmice u kome su izabranici Jurice Golemca potpuno slomili otpor protivnika. Rion Braun, Edo Murić, Alen Hodžić i Džerod Džons su pogađali trojke, a italijanski klub je uspio postići samo devet poena, pa se u finalnih deset minuta ušlo sa prednošću Cedevita Olimpije od čak +26 (70:44).

Trento nije uspio uraditi ništa konkretnije u četvrtoj četvrtini i konačan rezultat je glasio 87:65 za slovenačkog predstavnika.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Jaka Blažič sa 15, a kod Trenta je prednjačio Džakori Vilijams sa 20 poena.