Futsaleri Srbije pobjedom nad Bjelorusijom obezbijedili plasman na Evropsko prvenstvo

Futsaleri Srbije su i u drugom meču baraža za Evropsko futsal prvenstvo u Holandiji savladali Bjelorusiju, a ovoga puta je rezultat bio 3:2 čime su futsal “Orlovi” obezbijedili plasma na isto.

Srbija je povela na strani protiv Bjelorusije u 12. minutu kada je po golu domaćina snažno šutirao Dragan Tomić i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Pet minuta kasnije golman gostiju Nemanja Momčilović udara loptu sa linije svog gola i ona ulazi na drugu stranu pod prečku čime je čuvar mreže postigao zaista sjajan pogodak za 2:0.

Pitanja ko prolazi na Evropsko prvenstvo je zapečatio Stefan Rakić golom u 27. minuti, a domaći su do kraja uspjeli da postignu dva gola utjehe preko Vladislava Seljuka u 36. minuti i Sergeja Krikuna u 40. minutu. Konačni rezultat je glasio 3:2 za Srbiju.