Futsal reprezentacija Srbije upisala je poraz na startu Svjetskog prvenstva u Litvaniji od selekcije Irana rezultatom 3:2.

Iran je bolje ušao u utakmicu, a ključni je bio četvrti minut u kom je azijska selekcija postigla dva gola. najprije je Hamid Ahmadi doveo Irance u prednost, da bi nakon samo nekoliko sekundi pogodio i Farhad Fakim.

Nakon toga Srbija je zaigrala konkretnije i u 18. minutu uspjela da smanji rezultat preko Miloša Stojkovića koji je dobro reagovao nakon kornera.

Pokušavala je Srbija da izjednači, ali u 37. minutu je Ismailpur povećao prednost Irana. Srbija je nastavila da igra sa igračem više u polju, ali sve što su reprezentativci Srbije uspjeli da urade bilo je da ublaže poraz, a gol je bio djelo Dragana Tomića.

U drugom kolu Srbija igra protiv Argentine, dok će Iran nove bodove tražiti u meču sa Sjedinjenim Američkim Državama.