Nakon 20 minuta igre u meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Litvanija vodi protiv Bosne i Hercegovine sa 34:32.

Domaćini su mnogo bolje otvorili meč. “Zmajevi” nisu imali rješenja za dobro trčanje protivnika, koji je nakon pet minuta igre imao +9 (14:5). Bosnić je reagovao tajm-autom, poslije kojeg njegovi košarkaši nisu uspjeli poentirati, a Litvanci su povećali na 16:5.

Ipak, gosti su pojačali odbrambeni intenzitet, a Ajdin Penava je svojim poenima smanjio na -8 (18:10). Gitis Radzevičius je pogodio za 20:10, a konačan ishod prve dionice, 20:12, postavio je Amar Gegić pogotkom sa poludistance na drugoj strani.

Druga dionica je u potpunosti pripala Bosni i Hercegovini. Gosti su uspjeli doći do daha, iako su Litvanci na početku pogađali. Edin Atić i Gegić su smanjili na 25:20, no izabranici Kazisa Maksvitisa su se veoma brzo opet odvojili na dvocifrenu prednost (30:20).

Kenan Kamenjaš nije bio ofanzivno raspoložen, a i ostatak ekipe se mučio u napadu. Emir Sulejmanović je zakucao u kontri za 31:22, a potom je uz Džanana Musu i Atića dodatno približio svoj tim (34:31).

Atić je do kraja realizovao jedno od dva slobodna bacanja, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 34:32 za Litvaniju.