Gračanica uvjerljiva protiv ekipe iz Azerbejdžana

Rukometaši Gračanice savladali su na domaćem terenu ekipu Bakija iz Azerbejdžana sa 33:17 u drugom kolu EHF Evropskog kupa.

Gosti su na startu meča poveli sa 2:1, da bi Gračanica brzo preokrenula na 3:2. Dugo je rezultat bio 4:4, a onda se domaći tim odvojio na 7:5. Sredinom prvog poluvremena na semaforu je pisalo 10:6, razlika je sve više rasla i na poluvremenu je bilo 16:9.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu Gračanica je otišla na +10 (21:11) i poslije toga su lako održavali stečenu prednost. Na kraju je predstavnik Bosne i Hercegovine slavio sa 33:17.

Najefikasniji na meču bio je Siniša Dragičević sa sedam golova, na drugoj strani Kamran Mamadov sa četiri gola, dok su golmani Husein Gafarov i Maid Džanbegović imali 16 i 12 odbrana.

Revanš meč je na programu sutra takođe u Gračanici.