gračanica

Rukometaši Gračanice savladali su ekipu Iskre iz Bugojna rezultatom 31:25 u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica je počela tvrdo i u uvodnim minutama igralo se gol za gol, da bi gosti iz Bugojna prvi došli do prednosti od 5:3.

Tada je uslijedila serija rukometaša Gračanice od 3:0, koji su u 12. minuti prešli u vođstvo (7:6). Vrijedi napomenuti da su se igrale izuzetno čvrste odbrane, a gosti iz Bugojna se nisu predavali, međutim nakon 27 minuta igre na semaforu je stajalo 10:8 u korist domaćina.

Na veliki odmor Gračanica je otišla sa velikih +5 (14:9).

Gračanica, Gračanica uvjerljivo slavila protiv Iskre

Na startu drugog poluvremena istakao se Maid Džanbegović koji je blistao na golu Gračanice, a odbranio je i penal najboljeg strijelca dosadašnjeg dijela prvenstva Benjamina Čičkušića.

Iskusno su domaći održavali prednost koja se kretala od +4 do +9, a na kraju utakmica je završena rezultatom 31:25.

Ovom pobjedom Gračanica je prekinula niz od dva uzastopna poraza i sada se nalaze na petom mjestu, dok je ekipa Iskre upisala drugi poraz zaredom i pala u donji dio tabele.

Narednu utakmicu Gračanica igra protiv Leotara u Trebinju, dok će Iskra dočekati Konjuh.