Gran Kanarija u gustoj završnici ipak u polufinalu Evrokupa (VIDEO)

Košarkaši Gran Kanarije savladali su na domaćem parketu ekipu Metropolitana rezultatom 66:64 (15:21, 16:13, 20:11, 15:19) i tako se plasirali u polufinale Evrokupa.

Poenima Lahau Konatea gosti su došli u prvu osjetniju prednost (14:8). Precizan izvan linije 6,75m bio je Entoni Braun (17:10). Za domaće pred kraj ove četvrtine dva puta uzastopno efikasan je bio Kalifa Diop (21:15).

U drugom kvartalu domaći košarkaši su zahvaljujući poenima i dobroj igri Ej-Džej Slotera došli do preokreta (29:28). Za goste precizni su bili Braun i David Mišino koji su uspjeli tako održati goste u vođstvu. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 34:31.

Na startu trećeg kvartala trojkom Tomasa Dimse domaći su izjednačili, ali istom mjerom za goste uzvratio je Tomer Ginat (37:34). Smjenjivala se prednost tokom ove dionice, a u prednost pred završnu četvrtinu ušli su domaći košarkaši sa +6 (51:45).

U posljednjoj četvrtini uspjeli su košarkaši Gran Kanarije da održe prednost iako su gosti prilazili u par navrata na -3 i na kraju ove utakmice poenima za dva Brauna i na -2 što je bio i konačan rezultat ovog meča 66:64.

Ovom pobjedom Gran Kanarija se plasirala u polufinale Evrokupa.