U četvrtom kolu Evrokupa Gran Kanarija je na domaćem parketu savladala Burg rezultatom 78:49, dok je i Huventud kod kuće bio bolji od Turk Telekoma sa 76:67.

U prvom meču između Gran Kanarije i Burga, domaći tim nije imao nikakvih problema tokom cijele utakmice. Pitanje pobjednika se uopšte nije postavljalo.

Dovoljno je spomenuti to da je u prvoj četvrtini Burg postigao samo tri poena, dok je domaći tim imao već 21 poen na svom kontu. Tokom treće četvrtine je Gran Kanarija imala i +32 (55:23), a kraj meča su dočekali rezultatom 78:49 i time došli do treće pobjede. Burgu je ovo treći poraz.

Najefikasniji kod pobjedničke ekipe je bio Dilan Enis sa 19 poena, a u Burgu su Kelvin Heris i Erik Majka imali po svega sedam poena. U narednom kolu Gran Kanarija igra protiv Bursaspora, dok će Burg gostovati Valensiji koja je danas savladala Virtus

Huventud je u posljenjem meču pobjedio Turk Telekom rezultatom 76:67. Isto kao i u slučaju Gran Kanarije, Huventud je takođe kontrolisao tok meča. Imali su u jednom trenutku i +17, a do kraja su gosti iz Turske uspjeli da ublaže prednost i da ne dožive potpuni debakl.

Najefikasniji u Huventudu je bio Džoel Para sa 17 poena, dok su isto toliko u protivničkom timu postigli Eron Herison i Džahuan Džonson

Ovo je za španski tim treća pobjeda, a naredno kolo će igrati protiv Andore koja je večeras pobijedila Partizan. S druge strane, Turk Telekom ima polovičan učinak nakon četiri utakmice, a naredni izazov im je Lokomotiva Kubanj koju će dočekati na domaćem parketu.

Ranije tokom dana je Hamburg pobijedio Lijetkabelis u gostima sa 100:96, Promiteas je na svom parketu bio bolji od Bursaspora u neizvjesnoj završnici rezultatom 83:80, dok je Slask kod kuće ubjedljivo poražen od Lokomotive Kubanj 98:68.