U okviru trećeg kola Druge ABA lige, u balonu u Osijeku su danas odigrana tri meča. Helios je savladao Lovćen sa 94:80, Vojvodina je rezultatom 81:70 bila bolja od Rogaške, a Sutjeska je sa 80:68 srušila Vrijednosnice.

Podsjećamo, juče su do pobjeda stigli Borac, Podgorica i Mladost. Nakon današnjeg negativnog rezultata Lovćena, Banjalučani su ostali jedini neporaženi tim u šampionatu.

Helios je sve četiri dionice protiv ekipe iz Cetinja riješio u svoju korist i tako im nanio prvi poraz. Na veliki odmor se otišlo sa 45:36, a sastav iz Domžala je potom održao prednost i slavio sa 94:80.

Leon Šantelj je predvodio pobjednike sa 28 poena i 12 skokova, a Karlbi Li Ervin, bivši igrač Zrinjskog, susret je završio sa devet poena, pet skokova i devet asistencija.

Vojvodina je protiv Rogaške upisala svoju prvu pobjedu u Drugoj ABA ligi ikada. Nakon veoma neefikasne prve četvrtine, Novosađani su se odlijepili u drugoj i trećoj, dok su u posljednjoj sačuvali prednost i slavili sa 81:70.

Sa 23 poena ih je predvodio Nikola Gaćeša, dok se na drugoj strani istakao Petar Vujačić sa 20.

Sutjeska je srušila Vrijednosnice iz Osijeka i tako ih ostavila kao jedinu ekipu koja u ovosezonskom izdanju Druge ABA lige još ne zna za trijumf.

Prvih 20 minuta je završeno neriješenim rezultatom, 37:37, a Nikšićani su se odlijepili u nastavku i drugo poluvrijeme su riješili u svoju korist te u konačnici pobijedili sa 80:68.

Kod uspješnijeg tima, najefikasniji je bio Radosav Spasojević sa 23, a na drugoj strani je prednjačio 20-godišnji bosanskohercegovački košarkaš Đorđe Topolović sa 18 poena i sedam skokova.