Hezonja kreator hladnog tuša za Manekene, nevjerovatni Lučić opet junak Bajerna (VIDEO)

U sklopu 33. kola Evrolige atinski “Zeleni” savladali su Milano poslije produžetaka i ogromnog zaostatka od 17 poena, dok je bavarski tim iz Minhena u meču koji je najlakše opisati rezultatskom klackalicom uspio poraziti Žalgiris i matematički osigurati plasman u četvrtfinale.

Milano je ostvario uspio “prokockati” 17 poena “viška”, pa je Panatinaikos poslije dodatnih pet minuta igre zabilježio 11. ovosezonski trijumf rezultatom 86:83.

Već na samom početku meča činilo se da će košarkaši Etorea Mesine nastaviti s dobrom formom i rezultat 20:6 na krilima Kevina Pantera tom je išao u prilog. Pokušavao je “razbuditi” saigrače Mario Hezonja, ali poslije deset minuta igre Milano je vodio 26:15.

U jako dobrom raspoloženju Milano je otvorio i drugu četvrtinu, a evidentan doprinos u ofanzivnom dijelu igre pružili su Vladimir Micov i Zek Ledej, tako da se prednost tima iz “grada mode” povećavala velikom brzinom. Na veliki odmor PAO je otišao sa deficitom u vidu 17 poena (46:29).

Treći kvartal poslužio je kao podloga Panatinaikosu da prednost rivala sustignu na pristojnih deset poena zaostatka, a ono što je uslijedlo u posljednjoj četvrtini iznenadilo je sve ljubitelje košarke širom Evrope.

Zatrpavali su koš rivala košarkaši grčkog tima iz svih pozicija, da bi u fantastičnoj završnici koju niko nije očekivao lični obračun imali Panter i Hezonja, ali uspio je hrvatski reprezentativac svoj tim spasiti poraza i odvesti u produžetak rezultatom 70:70.

Dodatnih pet minuta igre u potpunosti su pripali Panatinaikosu, pa je po isteku 45 minuta meča grčki sastav trijumfovao rezultatom 86:83.

Najbolji pojedinac u redovima pobjednika bio je upravo Hezonja ubacivši 17 poena, dok je poen manje postigao Bentil Ben. Poraženi sastav je predvodio Vladimir Micov koji je brojao do 15.

Minhenski Bajern u “triler” završnici uspio je na krilima Vladimira Lučića trijumfovati protiv Žalgirisa rezultatom 71:70 čime su i matematički osigurali plasman u najboljih osam timova Evrolige.

Poprilično “tvrd” meč od samog početka viđen je u Njemačkoj, a rezultatska klackalica bila je jasan pokazatelj u kakvom pravcu će ići ova utakmica. Poslije uvodnih deset minuta igre Žalgiris je imao minimalnu prednost (22:21) ponajviše zahvaljujući Lukasu Lekavičiusu.

U drugoj četvrtini probudio se i Nik Vajler-Beb, ali niti jedan od timova nije uspio povesti više od četiri poena razlike, pa se na poluvrijeme otišlo ovaj put minimalnim vođstvom minhenskog sastava 37:36.

Identičan scenario viđen je i poslije velikog odmora, a treću četvrtinu obilježilo je fantastično zakucavanje Lučića koji se još jednom pronašao u žiži na ovom susretu. Njegova jako dobra sezona neophodna je Andrei Trinkijeriju i ostatku tima kako bi ostvarili visoko postavljene ciljeve, ali pritisak nije ništa s čim se ne zna nositi srpski košarkaš.

U odlučujućoj posljednjoj četvrtini viđena je suština evropske košarke s akcentom na defanzivne zadatke, a kada je u pitanju napadački repertoar poprilično teško postizali su poene igrači oba tima.

Uspio je Žalgiris preokrenuti rezultat u svojih korist poenima Najdžela Hejsa (66:65), ali tada još jednom na scenu stupa već više puta pomenuti Lučić. Prvo je Srbin postigao poene sa poludistance, da bi na dvije sekunde prije kraja poslije faula bivšeg saigrača Žofrija Lovernja bio precizan sa linije penala za vođstvo 71:70, što je na kraju bio i konačan rezultat.