Hezonja neshvatljivo sebičan u odlučujućem momentu, Lavrio iznenadio Panatinaikos (VIDEO)

U drugoj utakmici finala Lige Grčke, Lavrio je kod kuće nakon produžetka savladao Panatinaikos sa 94:89 (28:18, 13:22, 15:23, 25:18, 13:8).

Rezultat u seriji je sada 1:1, pošto su Atinjani prvi susret riješili u svoju korist.

Dvoboj je bio izuzetno neizvjestan, a Panatinaikos je imao dobru priliku da dođe do pobjede u regularnih 40 minuta. Imali su posljednji napad pri rezultatu 81:81, međutim Mario Hezonja je bio sebičan, nije vidio dva otvorena saigrača i šutirao je preko ruke, što se nije pokazalo kao dobro rješenje.

U dodatnih pet minuta, domaćini su se bolje snašli i u konačnici slavili sa 94:89. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Tajson Karter sa 20, dok su na drugoj strani prednjačili Hezonja i Ti Džej Brej sa po 18 poena.