U posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva za rukometašice, Holandija je pobijedila Rumuniju, dok su Crna Gora i Španija odigrale neriješen meč.

Reprezentacija Holandije danas je savladala Rumuniju ubjedljivim rezultatom 35:24. Već ranim vođstvom Holandije od 5:1 bilo je jasno kome će pripasti čitav plijen ovog susreta. Rumunija nije imala spreman odgovor na raspoloženog protivnika koji je poslije prvog poluvremena vodio 16:12.

U drugoj polovini drugog dijela Holandija je imala dvocifrenu prednost i dominatno privela ovaj meč kraju. Sa najviše pogodaka čak osam, u reprezentaciji Holandije meč je okončala Bo Van Vetering. Na drugoj strani gol manje je imala Kristina Laslo.

Rezultatom 26:26 završen je meč Crna Gora i Španija. Rukometašice Španije su bile sjajne u prvom poluvremenu, a imale su prednost od čak osam golova razlike (11:3), a sa šest pogodaka prednosti završeno je prvih pola sata meča.

Kada je ostalo 13 minuta do kraja meča Jelena Despotović je golom donijela prednost Crnoj Gori prvi put na utakmici. Kasnije se igralo gol za gol i na kraju neriješen rezultat 26:26 je bio najrealniji. Jovanka Radičević sa sedam golova je bila najefikasniji u reprezentaciji Crne Gore na ovoj utakmici. Gol manje u sastavu Španije je imala Nerea Pena.