U trećoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u košarci, Holandija je savladala Švedsku sa 78:76, a Belgija je bila bolja od Češke rezultatom 90:62.

Holandija je meč otvorila poenima Vortija de Jonga, a Nik Spajrs je odgovorio na drugoj strani. Kristofer Cerapovic je zatim pogodio trojku za Švedsku i tako ih doveo u vođstvo od 5:2, a u nastavku se igralo koš za koš i na prvi odmor se otišlo prednošću “Plavo-žutih” od 18:15. Druga četvrtina je takođe bila prilično izjednačena, a u svoju korist su je riješili Šveđani poenom razlike. Poslije isteka 20. minuta, na semaforu je pisalo 42:38 za njih.

Holandija je u nastavku odigrala mnogo bolju odbranu i zaustavila protivnike na samo 12 postignutih poena u pretposljednjem periodu. Četvrta četvrtina je donijela neizvjesnu završnicu, u kojoj su se bolje snašle “Lale”. Na tri sekunde do kraja, poslije pogođene trojke Tobijasa Borga za Švedsku rezultat je glasio 77:76 za Holandiju, a onda je uslijedio nesportski faul Cerapovica i tu je otklonjena i posljednja dilema oko konačnog ishoda, Holandija je trijumfovala sa 78:76.

Najefikasniji igrač kod pobjednika je bio Janik Frenk sa 22 poena, a na drugoj strani je prednjačio Cerapovic sa poenom manje.

Holandija, Holandija u neizvjesnoj završnici bolja od Švedske, Belgija ubjedljiva protiv Češke

Belgija je od početka nametnula svoj tempo i nakon izuzetno efikasne prve četvrtine sa njihove strane, rezultat je glasio 27:19. Nakon tri minuta igre u drugom periodu, Aleksandar Liber je pogotkom odveo svoju reprezentaciju do dvocifrene prednosti (35:25), a u nastavku se igralo koš za koš i na veliki odmor se otišlo rezultatom 47:36.

Treći i četvrti period su protekli u postepenom povećavanju prednosti izabranika Darija Đerđe, koji su na kraju ubjedljivo trijumfovali sa 90:62.

Najefikasniji igrač u redovima Belgije je bio Retin Obasohan sa 18, a kod poraženih je bolji od ostalih bio Ondrej Balvin, koji je zabilježio 14 poena.