Hrvatski strijelci Snježana Pejčić i Petar Gorša osvojili su 17. mjesto u kvalifikacijama za mješovite parove u disciplini vazdušna puška 10 metara pa su ostali bez borbe za medalju.

Pejčić (309,6) i Gorša (314,6) ostvarili su rezultat od 624,2 kruga te su od prolaza u narednu rundu kvalifikacija bili udaljeni 3,7 krugova.

Za hrvatski streljački tim ostaje prilika da se osvoji medalja u gađanju glinenih golubova gdje će nastupiti šampion iz Rija Josip Glasnović koji će pokušati da se plasira u finale te da se još jednom bori za medalju.

Takođe, preostaje i disciplina malokalibarska puška gdje će još jednom na borilišta izaći Snježana Pejčić i Petar Gorša, te Miran Maričić.

Generalno, četvrti dan Olimpijskih igara bio je jako neuspješan za strijelce iz regiona, budući da se ni srpski olimpijci nisu proslavili svojim današnjim nastupom.