Ženska odbojkaška reprezentacija Italije pobjedom nad Srbijom od 3:1 (24:26, 25:22, 25:19, 25:11) stigla je do titule prvaka Evrope u Beogradu.

Tribine u “Štark Areni” su bile ispunjene do posljednjeg mjesta i prema zvaničnim informacijama utakmici je prisustvovalo preko 20 hiljada ljudi. Srbija je krenula bolje u meč i poenom Milene Rašić povela sa 5:2, ali je veoma brzo Paola Egonu izjednačila na 5:5. Kasnije se igralo poen za poen i domaće odbojkašice su bile te koje su imale minimalnu prednost.

Sjajnim servisom Mine Popović tim Zorana Terzića se odvojio na 15:12, ipak Italijanke su uspjele da preokrenu na 16:15. Tijana Bošković je ubrzo izjednačila na 20:20, te su domaće odbojkašice stigle do dvije set lopte (24:22). Protivnice su uspjele da izjednače na 24:24, no aktuelne evropske šampionke su povezale dva poena i osvojile set sa 26:24.

Italija je bolje krenula u drugom setu, povela je sa 4:1, da bi domaći tim smanjio na 5:4 i zatim izjednačio na 7:7. Ipak Miriam Sila i Egonu su bile veoma raspoložene i održavale su vođstvo gostujuće ekipe, koja nije prelazila više od dva poena razlike. Srbija je uspjela opet da izjednači na 15:15, pa kasnije i povede sa 20:19. Otišle su aktuelne svjetske šampionke na 22:20, kada je selektor Italijanki tražio tajm-aut i to je urodilo plodom, jer su napravile seriju 5:0 i osvojile set sa 25:22.

Puno ozbiljnije su sada odbojašice u crvenim dresovima ušle u set i poenom Rašić povele sa 5:1. Italija je smanjila na 5:3, no opet Rašić blokom vraća na 7:3. Nakon toga se igralo poen za poen, a onda su blokom rivalke prišle na 11:10. Novim blokom Sile gošće su izjednačile na 12:12, a kasnije i asom su stigle do vođstva od 15:13.

Bošković je prekinula seriju za -1 (15:14), te je Elena Pietrini novim blokom donijela velikih +4 (18:14). Kraj seta je potpuno pripao ekipi Italije koja je povećala prednost do 23:17, te su osvojile taj dio igre sa 25:19.

U četvrtom setu na terenu je postojao samo jedan tim, a to su bile Italijanke koje su povećavale stalno prednost i stigle su do ogromnih 12:4. Tada je Terzić zatražio tajm-aut na kom je rekao svojim odbojkašicama da bez obzira kako završi ovaj meč, one su za njega najbolje na svijetu. Egonu je veoma raspoložena napravila novu sjajnu seriju sa servis linije za 22:8. Na kraju su osvojile set sa 25:11 i tako stigle do titule prvaka Evrope.