Italija
printscreen

Odbojkašice Italije s 3:0 su bile uspješnije od Argentine, dok su predstavnice Južne Koreje savladale igračice iz Dominikanske Republike prepustivši im osvajanje dva seta.

Rezultatom 3:0 italijanske odbojkašice savladale su jutros Argentinu u grupi B olimpijskog turnira. Pri osvajanju prvog seta protivnicama su dozvolile osvajanje 21-og poena, dok su drugi dobile rezultatom 25:16. Posljednji set Italijanke su pobijedila sa 25:15 i tako zadržale maksimalan učinak nakon tri meča grupne faze.

Dosta uzbudljiviji bio je susret u grupi A u kojem je Južna Koreja s 3:2 savladala Dominikansku Republiku. Koreanke su povele nakon što su prvi set osvojile rezultatom 25:20, a sa 25:17 su potom uzvratile odbojkašice Dominikanske Republike. Do nove prednosti Azijatkinje dolaze s 25:18, dok je novo izjednačenje postavljeno s 25:15. U finalnom setu igračice iz Južne Koreje slavile su sa 15:12.