Košarkaši CSKA su na domaćem parketu pobijedili Crvenu zvezdu rezultatom 78:76 u okviru četvrtog kola Evrolige.

Trener CSKA Dimitris Itudis je rekao da je odbrana u drugom poluvremenu bila ključna za pobjedu Moskovljana.

”U prvom poluvremenu smo igrali očajnu odbranu, koju smo poboljšali u nastavku. Igrači su nakon traljavog početka treće četvrtine shvatili da moramo igrati bolju odbranu, da igramo više fizički i to je presudilo. Nije bilo lako okrenuti utakmicu, ali smo uspjeli. Čestitam svojim igračima” – rekao je Itudis.

Domaći košarkaši bili u oslabljeni neigranjem Nikole MilutinovaTornike Šengelije i Mariusa Grigonisa, dok kod gostiju nisu igrali Maik CirbesBranko Lazić i Eron Vajt.

U narednom kolu Evrolige CSKA dočekuje Olimpijakos, dok će Crvena zvezda igrati protiv Albe na domaćem parketu.