Rukometaši Izviđača savladali su na domaćem terenu ekipu Bosne iz Sarajeva sa 35:22 u meču sedmog kola Premijer lige Bosne i Herecegovine.

Na samom startu meča se igralo gol za gol, a tek nakon deset minuta ekipa iz Ljubuškog je otišla na 5:3. Veoma brzo na semaforu je pisalo 8:4 za šampiona Bosne i Hercegovine, a nakon dvadeset minuta igre domaćin je vodio sa 11:5. Kasnije su samo povećavali stečenu prednost i nakon prvog poluvremena su vodili sa 18:10.

Čim se krenulo u drugom poluvremenu ta razlika je postala i dvocifrena, jer je Izviđač poveo sa 22:12, pa zatim i sa 24:12. Pokušavali su gosti iz Sarajeva da smanje zaostatak, ali im to nije polazilo za rukom, dok je s druge strane domaćin na deset minuta prije kraja poveo sa 30:17. Do isteka svih 60 minuta nije bilo velike dileme oko pobjednika, niti drame, pa su igrači Izviđača ostvarili pobjedu od 35:22.

Izviđač nakon šest odigranih mečeva ima skor od pet pobjeda i jednog poraza, a Bosna ima dvije pobjede i pet poraza.