iskra

Rukometaši Iskre savladali su u Bugojnu ekipu Izviđača rezultatom 30:24 (15:13) u okviru osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na početku utakmice igralo se gol za gol, a onda su domaći rukometaši došli do prednosti od 8:6. Do kraja prvog dijela održavali su prednost od dva razlike i na odmor se otišlo pri rezultatu 15:13.

U nastavku izabranici Tonija Čoline došli su do preokreta i vođstva 17:15 nakon serije 4:0. Na 15 minuta do kraja Riad Polić zaključao je svoj gol i zahvaljujući njegovim odbranama domaći su došli ponovo do dva gola prednosti 21:19. Pri rezultatu 23:20 Čolina je morao da zatraži minut odmora.

Kako se kraj približavao tako je prednost rasla i Iskra je na kraju odigrala najbolju partiju ove sezone, a rezultat je bio 30:24.

Najefikasniji na utakmici bio je Benjamin Čičkušić sa postignutih devet pogodaka, dok je na drugoj strani Miloš Kos dao pet golova.

Narednu utakmicu Iskra će igrati protiv Bosne u Visokom, a “Skauti” će dočekati razigrani Leotar.