Izviđač preko banjalučkog Borca do polufinala Kupa Bosne i Hercegovine

Rukometaši Izviđača savladali su banjalučki Borac rezultatom 34:30 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine i tako odbranili prednost stečenu u prvom susretu (34:31).

U prvih 13 minuta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, kada gosti dodaju gas i u 20. minutu dolaze do pet golova prednosti, 16:11. Nije “crveno-plavima” pomogao ni minut odmora koji je zatražio Veselin Vujović. I dalje su imali problema najviše u odbrani, jer nisu uspijevali zaustaviti izuzetno raspoložene bekove Izviđača. O tome najbolje govori i podatak da su Banjalučani u prvih 30 minuta primili čak 22 gola (22:16).

Sve što u odbrani banjalučkog tima nije funkcionisalo u prvom poluvremenu, proradilo je na početku drugog. Serijom 4:0 u 39. minutu domaći smanjuju na 22:20, zbog čega je Toni Čolina morao tražiti minut odmora, nakon kojeg njegovi izabranici uspijevaju savladati mladog Berina Brkića na golu Borca m:tel. Nastavili su igrači Izviđača kažnjavati svaku grešku domaćih i u 46. minutu vratiti pet golova prednosti, 27:22. Do kraja susreta gosti su zadržali prednost i plasirali se na završni turnir Kupa BiH.

U narednom kolu Premijer lige Izviđač će dočekati Konjuh, dok će Borac putovati u Trebinje gdje će gostovati Leotaru.