Jabusel i Ljulj u završnici donijeli pobjedu Realu protiv Bajerna

U okviru osmog kola Evrolige, košarkaši Real Madrida su u gostima savladali ekipu Bajern Minhena rezultatom 80:76. Najefikasniji kod pobjednika je bio Geršon Jabusel sa 21 poenom, dok se kod domaćih istakao Ogustin Rubit sa 20 poena.

Gledali smo vrlo neefikasnu prvu dionicu meča između Bajern Minhena i Real Madrida koja je zavšena neriješenim rezultatom (13:13). Volter Tavares se istakao u početnim minutama, kada je postigao prvih pet poena za svoj tim.

Nakon toga je Geršon Jabusel nastavio i postigao narednih šest poena, a ostala dva poena u prvoj četvrtini je postigao Vinsent Poarije

U redovima Bajerna je bio raspoložen i Ogustin Rubit, koji je početkom drugog kvartala donio +4 Bajernu, a nakon toga je uslijedila mnogo bolja igra gostiju.

Dali su Madriđani gas u nastavku utamice i do kraja drugog kvartala su imali čak +11 (43:32).

Nakon poluvremena uspio je minhenski tim da smanji prednost na -4 zahvaljujući poenima Daruna Halijarda, koji je postigao sjajnu trojku, a do treće dionice prednost madridskog tima se totalno istopila (60:58).

Posljednja četvrtina nam je donijela mnogo uzbuđenja. Prvo je Bajern prešao u prednost, a u posljednji minut ušlo se rezultatom 76:76.

Međutim, odličnom igrom Jabusela i veoma bitnim poenima u samoj završnici meča, Real Madrid je ipak uspio da slavi na kraju sa 80:76. Pomogli su mu i Serhio Ljulj i Fabijen Kozer koji su takođe preuzeli nekoliko bitnih lopti.

Madriđanima je ovo šesta pobjeda u osam odigranih kola Evrolige, dok Bajern ima tri pobjede i pet poraza. U narednom kolu Real Madrid će dočekati Žalgiris, dok Bajern gostuje Monaku.

BAJERN MINHEN – REAL MADRID 80:76 (13:13, 19:30, 26:17, 18:20)

Bajern: Vajler-Bab 0, Tomas 11, Volden 10, Hanter 10, Jaramaz 0, Lučić 7, Obst 0, Đedović 2, Rabit 20, Hilijard 16

Real Madrid: Kozer 7, Ertel 5, Fernandez 5, Abalde 9, Hanga 0, Vukčević 3, Poarije 9, Tavarez 7, Ljulj 10, Jabusel 21, Tejlor 4