Jaka Blažič vodio Cedevita Olimpiju do pobjede u gostima protiv Valensije

Košarkaši Cedevita Olimpije su u osmom kolu grupe B Evrokupa savladali Valensiju u gostima rezultatom 97:85. Tim je do pobjede vodio Jaka Blažič sa 24 poena i pet asistencija. S druge strane se istakao Sem van Rosom sa 13 ubačenih poena.

Na taj način su izabranici Jurice Golemca došli do svoje treće pobjede u Evrokupu i nalaze se na osmoj poziciji, dok je Valensiji ovo bio treći poraz i trenutno se nalaze na četvrtoj poziciji.

Cedevita Olimpija je meč otvorila trojkom Ede Murića, a poenima Jake Blažiča i Alena Omića u nastavku su poveli sa 9:3. Na tri minuta do kraja prve dionice, ponovo je Murić postigao trojku kada su otišli na +10 (22:12).

Međutim, odgovorili su i domaći u nastavku, te su trojkom Žozefa Puerta u samom finišu došli na -2 (24:22), a početkom druge četvrtine poenima Nenada Dimitrijevića došli i do preokreta.

Uspjeli su održati predost tokom cijele druge četvrtine, te na poluvrijeme otišli sa +1 (44:43), iako su u par navrata imali i oni višak od sedam poena.

Drugo poluvrijeme je Cedevita Olimpija odigrala skoro pa savršeno. Na samom otvaranju trećeg kvartala su napravili seriju od čak 16:0 i time došli na +12, što domaći tim nije mogao nadoknaditi do kraja utakmice.

U posljednjoj dionici su gosti u finišu meča imali u jednom trenutku i 15 poena viška, a meč je završen rezultatom 97:85.

Naredno kolo Valensija igra protiv Bursaspora na svom parketu, dok će Cedevita Olimpija dočekati grčki Promiteas.

VALENSIJA – CEDEVITA OLIMPIJA 85:97 (22:24, 22:19, 20:27, 21:27)

Valensija: Dimitrijević 5, Puerto 8, Prepelič 12, Pradilja 4, Lopez-Arostegui 10, Van Rosom 13, Dubljević 1, Hermanson 10, Rivero 6, Labejri 8

Cedevita Olimpija: Pulen 13, Ferel 15, Edžim 10, Murić 15, Ogust 11, Blažič 24, Šćuka 0, Omić 6, Radovanović 3