Janković dominirao u pobjedi Podgorice nad Heliosom

Ekipa Podgorice je u prvom kolu Druge ABA lige u gostima pobijedila Helios Domžale rezultatom 95:90. Najefikasniji igrač Podgorice je bio Nikola Janković sa 29 poena, dok se kod domaćih istakao Tadej Ferme sa 22 poena.

Od samog početka smo gledali poprilično ujednačen meč ove dvije ekipe, te je nakon prvog poluvremena rezultat bio 39:39.

Poslije pauze nakon prvog poluvremena, Podgorica je ”dala gas”, krenuo ih je šut i stvorili su prednost do kraja treće četvrtine od 13 poena razlike (65:52).

Helios se pokušao vratiti u posljednjoj četvrtini, pa iako su dobili zadnji kvartal sa osam razlike, to nije bilo dovoljno da preokrenu rezultat u svoju korist.

Bivši bek Partizana Nikola Janković je bio posebno raspoložen na ovom meču, te je na kraju imao učinak od 28 poena, a na to je dodao još osam skokova i jednu asistenciju.