Košarkaši Cedevita Olimpije slavili su u 24. kolu ABA lige na svom parketu protiv Partizana rezultatom 81:79.

Cedevita Olimpija je na taj način savladala Partizan i drugi put u ovoj sezoni, te su pokazali koliko su kvalitetna ekipa. Partizanu je ovo četvrti poraz ove sezone i trebaće im pravo čudo da završe na prvom mjestu ispred Crvene zvezde.

Domaći tim, s druge strane, došao je do svoje 15. pobjede i nalazi se odmah ispod ”vječitih rivala” na trećoj poziciji regionalne lige.

Bila je ovo velika borba od prvog do posljednjeg minuta. Partizan je vodio cijelu utakmicu po nekoliko poena, ali je domaći tim konstantno jurio razliku, te na nešto više od minut do kraja su uspjeli da dođu do preokreta trojkog sjajnog Jogija Ferela za 79:77.

Odmah u narednom napadu je Partizan poravnao rezultat preko Kevina Pantera (79:79) pa se ušlo u vrlo dramatičnu završnicu. Ferel je pokušao u narednom posjedu da pogodi još jednu trojku, ali je bio neprecizan. Međutim, iskupio se on već u narednom napadu i iz driblinga sjajno pogodio za veliko slavlje Cedevita Olimpije.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Jaka Blažič sa 25 poena, Zoran Dragić je ubacio 14, a junak meča Jogi Ferel je dodao 13 poena. Kod Partizana je Aleksa Avramović dao 21, Kevin Panter 18, a Zek Lavin 13 poena.