Fantastične košarkaške predstave Nikole Jokića i njegovog imenjaka Vučevića u prethodnoj noći najkvalitetnije košarkaške lige svijeta bile su neophodan dio slagalice kako bi Denver Nagetsi porazili Oklahoma Siti Tander, odnosno Orlando Medžik upisao pobjedu protiv Sakramento Kingsa.

Košarkaši “Grmljavine” prokockali su 19 poena prednosti protiv Denver Nagetsa, pa su na kraju poraženi rezultatom 97:95 (16:28, 24:25, 30:26, 27:16).

Sjajnom otvaranju meča Oklahoma Sitija u prilog ide i vođstvo 10:2 u prvim minutima susreta, a poprilično sporo u napadački ritam ušli su Jokić i saigrači koji su sredinom druge četvrtine imali već pomenuti zaostatak od 19 poena (51:30). Kako je vrijeme odmicalo Denver Nagetsi su igrali sve bolje, dok šut više nije služio u visokim procentima njihove protivnike.

Somborac je “razbudio” svoje saigrače, pa je na minut do kraja rezultatski deficit bio minimalan, da bi u penal završnici franšiza iz Kolorada “na mišiće” upisala trijumf.

Najraspoloženiji u redovima Nagetsa bili su Nikola Jokić i Džamal Marej, obojica su ubacili po 22 poena, ali je Somborac poenterskom saldu prirodao i 13 skokova, te devet asistencija. Majkl Porter Junior dao je svoj doprinos u vidu 15 poena.

Poraženi tim predvodio je Džastin Džekson koji je brojao do 20 poena, a njegovi saigrači Hamidu Dialo i Al Horford ubacili su po 16 poena.

Orlando Medžik upisao je novi trijumf, ovaj put protiv Sakramento Kingsa u izuzetno efikasnoj utakmici ukupnim rezultatom 123:112 (33:33, 31:26, 33:28, 26:25).

Prvi put poslije devetog januara na parket je istrčao Nemanja Bjelica, ali sjenu na njega i sve ostale aktere ovog susreta bacio je fantastični Nikola Vučević učinkom od 42 poena, devet skokova i četiri asistencija.

Da stvar bude impresivnija Crnogorac je sjajno šutirao iz igre (17/22), a najveću pomoć pružio mu je Majkl Karter Vilijams sa 21 poenom, dok je Terens Ros ubacio tri poena manje.

U poraženom sastavu prednjačio je Badi Hild sa 19 poena, a Nemanja Bjelica pružio je više nego skromnu partiju za 28 minuta provedenih na parketu ubacivši 15 poena uz devet skokova i šest asistencija.