Jovanović: ''Borac je pokazao ambiciju da napravi dobar rezultat, drago mi je zbog njih''

U okviru četvrtog kola ABA lige, Borac je u Čačku savladao Megu sa 80:68, a trener Mege Vladimir Jovanović je nakon meča objasnio šta je bilo ključno u porazu njegovog tima, ali i rekao to da mu je drago što se košarka vratila u Čačak.

”Čestitam Borcu na zasluženoj pobjedi. Kao što sam već rekao, mislim da je ove godine napravio bolji tim i da je pokazao da ima ambiciju da napravi dobar rezultat. Čačanin sam, tako da mi je drago da se košarka vratila i da je sve bolja i bolja. Ljudi u klubu, zajedno sa esnafom i igračima, kao i predivnom publikom, rade odličan posao” – kazao je trener Mege Vladimir Jovanović.

Kada je sama utakmica u pitanju, rekao je da je skok u napadu i manjak fokusa u odbrani ono što je nedostajalo njegovom timu da ostvari bolji rezultat.

”Ono čega sam se pribojavao, na kraju se obistinilo. Borac gaji napadačku košarku, a mi smo od četvrtine do četvrtine uspevali da ih kontrolišemo. Međutim, kada su se dešavali padovi, a prije svega mislim na skok u napadu, i kada smo bili bez dovoljno fokusa u odbrani, rezultat je išao gore. Na kraju utakmice nismo mogli da nađemo raspoloženog igrača koji bi nam dao nešto fluidniji napad. Pali smo na nekim stvarima za koje sam znao da će praviti problem” – završio je on.

U narednom kolu, Borac će igrati protiv Zadra u gostima, a Mega će na svom parketu dočekati FMP.