Jovanović otkrio ključ pobjede protiv Cibone

Košarkaši Mege su u okviru 15. kola ABA lige na svom parketu savladali Cibonu sa 93:89, a trener domaće ekipe Vlade Jovanović je prokomentarisao ovaj meč.

Meč je bio izuzetno ujednačen i zanimljiv, a presudila je bolja igra domaćina u posljednjih par minuta, u kojima su stigli do preokreta i tako slavili.

Čestitam mojoj ekipi koja je igrala angažovano do samog kraja, što sa nama često nije slučaj. Borili smo se do samog kraja i na tome zaista moram da čestitam mojim igračima, ali i Ciboni na fer i korektnoj igri i želim im mnogo uspjeha u nastavku sezone. Utakmica je za nas krenula jako dobro, za dosta otvorenih šuteva, asistencija na zicer, ali ni ovog puta nismo imali kontinuitet. Ušli smo u sivu zonu iz koje smo teško izlazili.

”Imali smo problema sa sastavom, jer su mnogi igrači odigrali meč sa samo jednim večernjim i jednim jutarnjim treningom. Sa druge strane, Cibona je dosta eksperimentisala sa petorkama, igrali su sa pet malih igrača, dve četvorke i tada su nam pravili dosta problema u igri. Ušli smo u posljednja tri minuta za zaostatkom, ali uz koncentraciju u napadu pogodili otvorene šuteve. Ključni su bili skok u napadu i pogođena slobodna bacanja” – kazao je trener Mege nakon meča.

U narednom kolu, Mega će igrati protiv Krke u gostima, a Cibona na svom parketu dočekuje Zadar.