U okviru sedmog kola Evrolige, Milano je na svom parketu savladao Crvenu zvezdu sa 79:62. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Šavon Šilds sa 18, a pratio ga je Troj Denijels sa 12 poena.

Nakon sedam odigranih mečeva, timu iz “Grada mode” je ovo šesti trijumf, dok su Beograđani zabilježili peti poraz.

Odlučujuća je bila prva četvrtina, u kojoj su crveno-bijeli odigrali katastrofalno, što je Milano iskoristio da veoma brzo dođe do dvocifrene prednosti, koju su kasnije sačuvali i zasluženo slavili.

Milano, Katastrofa u prvoj četvrtini presudila Zvezdi, Milano se radovao na svom parketu

Prva četvrtina je za Zvezdu bila katastrofalna. Ni Milano ju nije otvorio idealno, ali od prvog pogotka na meču koji je bio djelo Luiđija Datomea nakon dva minuta igre, po domaćine je sve krenulo nabolje i na polovini perioda su vodili sa čak 13:0.

Potpuno napadački bezidejni gosti su crnu seriju prekinuli preko Luke Mitrovića, ali nisu uspjeli uhvatiti priključak i na prvu pauzu se otišlo sa 24:6.

Situacija se u drugom kvartalu promijenila. Beograđani su je započeli uspješnom realizacijom Stefana Lazarevića, kome se sa sedam uzastopnih poena pridružio Ognjen Dobrić.

Ipak, Milanezi su na krilima raspoloženog Konstantinosa Mitoglua odbili nalet izabranika Dejana Radonjića, te je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 43:27 za njih.

Ognjen Kuzmić i Dobrić su na startu treće dionice smanjili na 43:31, a stopostotnom realizacijom sa linije slobodnih bacanja im je uzvratio Šavon Šilds.

Napredak u Zvezdinoj igri je bio uočljiv, a crveno-bijeli su nakon šest minuta igre u ovom periodu pogotkom Ostina Holinsa prišli na jednocifren zaostatak (50:41).

Ipak, ostatak pretposljednjeg kvartala je pripao Milanu, koji je preko Đampaola Ričija i Kejleba Tarcevskog pred ulazak u finalnih deset minuta stvorio prednost od +12 (62:50).

Svi pokušaji Beograđana su bili odbijeni i u preostalom dijelu igre. Domaćini su relativno mirno priveli meč kraju, dodatno su povećali razliku i u konačnici slavili sa 79:62.

U narednom kolu, Milano će na svom parketu dočekati Barselonu, a Crvena zvezda će takođe igrati kao domaćin protiv Panatinaikosa.

MILANO – CRVENA ZVEZDA 79:62 (24:6, 19:21, 19:23, 17:12)

Milano: Meli 5, Rodrigez 5, Tarcevski 10, Riči 3, Hol 8, Mitoglu 9, Denijels 12, Šilds 18, Hajns 4, Datome 5

Crvena zvezda: Lazarević 7, Volters 2, Uskoković 6, Davidovac 0, Mitrović 17, Lazić 0, Kalinić 8, Dobrić 13, Holins 6, Kuzmić 3, Cirbes 0

Sudije: Javor, Difalah, Pitsilkas