Photo by Ronald Martinez/Getty Images
, Klipersi slavili, Dončićeva partija ipak nedovoljna za pobjedu

Košarkaši Los Anđeles Klipersa savladali su Dalas Maverikse rezultatom 118:110, uprkos odličnoj partiji Luke Dončića.

Klipersi su veoma dobro ušli u meč i već u četvrtoj minuti vodili 18:2. Nakon reakcije trenera Dalasa Rika Karlajla, koji je tajm-autom i izmjenama pokušao da razdrma ekipu “kauboji” su zaigrali mnogo bolje. Maveriksi dolaze do serije 8:0 i smanjuju zaostatak na minus 10, da bi potom jakom odbranom i sigurnom realizacijom u napadu uhvatili priključak i prišli na svega poen zaostatka. Najzaslužniji za ovaj brzi povratak je Kristaps Porzingis koji je u ovom periodu postigao 8 poena. Do kraja četvrtine Dalas je i poveo, prvenstveno zahvaljujući raspoloženom Luki Dončiću.

Slovenac je sa sjajnim igrama nastavio i u drugom periodu. Maveriksi veoma brzo prave seriju 11:0 i dolaze do vodstvaa 50:36. Ipak, veoma raspoložen je bio i dvojac Klipersa Kavaj Lenard – Pol Džordž, koji vraćaju ekipu u meč i smanjuju prednost Dalasa na svega plus 3. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 69:66 za ekipu trenera Karlajla.

U drugom poluvremenu Klipersi su igrali čvrstu odbranu na Dončiću, koji je svoje poene morao da zaradi na liniji za slobodna bacanja. Kombinacijom čvrste odbrane i napadačkim učinkom dvojca Lenard-Džordž tim iz Los Anđelesa dolazi do plus 5 na kraju četvrtine.

U četvrtoj dionici se igralo poen za poen, bez većih serija. Klipersi su održavali vođstvo tokom cijele četvrtine, a pobjedu je potvrdio Lenard slobodnim bacanjima za konačnih 118:110.

U pobjedničkom timu Džordž je postigao 27 poena, a Lenard je imao učinak od 29 poena i 12 skokova. Na drugoj strani Dončić je ubacio 42 poena. Boban Marjanović je odigrao 12 minuta i za to vrijeme je uspio da ostvari učinak od 2 poena i osam skokova.