U okviru drugog kola top16 faze Evrokupa, Monako je na svom terenu savladao Unikahu sa 90:71 (17:20, 14:19, 30:18, 29:14).

U meču su viđena dva potpuno različita poluvremena. Tim iz Malage je bio konkretniji na samom uvodu prve četvrtine, preko Diona Tompsona i Alberta Dijaza su došli do vođstva od 10:0, no domaćini su se razbudili u nastavku i na prvu pauzu se otišlo sa 20:17 za Unikahu.

I jedni i drugi nisu bili pretjerano efikasni u drugoj četvrtini, a gosti su se ponovo nešto bolje snašli. Na četiri minuta do kraja, imali su prednost od čak +16 (35:19), ali “Kneževi” su ponovo dodali gas i rezultat poslije 20 minuta igre je bio 39:31.

Kneževi, Kneževi maestralnim drugim poluvremenom došli do preokreta i slavlja protiv Unikahe

Situacija se u trećoj četvrtini počela rapidno mijenjati. Izabranici Zvezdana Mitrovića su zaigrali mnogo bolje u napadu, počeli su pronalaziti lakša rješenja i napunili su protivnički obruč, prvenstveno preko Matijasa Lesora, a u odlučujućih deset minuta su ušli sa prednošću od 61:57.

Četvrta četvrtina je protekla u postepenom povećavanju razlike u korist Monaka, Unikaha je bila potpuno bezidejna u napadu i domaćini su mirno priveli meč kraju. Konačan ishod je glasio 90:71.

U redovima večeras uspješnije ekipe, najefikasniji je bio Rob Grej sa 24, dok se na drugoj strani istakao Tompson sa 20 poena.