Kobs dao koš za pobjedu, Atić predvodio Budućnost do trijumfa

Košarkaši Budućnosti savladali su ekipu Valensije sa 71:70 u drugom kolu Evrokupa, a najefikasniji na meču bio je Edin Atić sa 17 poena, dok je na drugoj strani Klemen Prepelič imao 14 poena.

Ekipa iz Španije je vodila većim dijelom drugog poluvremena, no na samom kraju tim Aleksandra Džikića je stigao do preokreta i druge pobjede ove sezone u Evrokupu.

Tim Valensije je na startu meča poveo poenima Žasijel Rivero sa 7:2, no Džastin Kobs je brzo preokrenuo na 10:9. Edin Atić je povećao prednost na 12:9, da bi Žosep Puerto preokrenuo na 17:16, a na kraju četvrtine Igor Drobnjak je dao poene za 18:17.

Nenad Dimitrijević je donio novo vođstvo Špancima od 21:18, a Klemen Prepelič je povećao tu razliku na 25:18. Zoran Nikolić je vratio Podgoričane na 28:24, no ubrzo je Riveiro odveo tim Valensije na dvocifrenu prednost od 38:28, da bi na poluvremenu bilo 38:32.

Valensija

Martin Hermanson je na startu drugog poluvremena dao koš za 40:32, a Nikolić je brzo smanjio na 40:37. Giljem Ferando je odveo Valensiju na 45:39, da bi Marko Jagodić-Kuridža sa linije slobodnih bacanja pogodio za 47:42.

Prepelič je opet donio +7 (51:44) Valensiji, ipak Budućnost je tada napravili seriju i prišla poenima Džejkoba Vajlija na -1 (53:52), a u posljednjih deset minuta se ušlo s rezultatom 59:52 za Špance.

Vladimir Micov je opet vratio Budućnost u igru (59:58), da bi Di Džej Sili kasnije izjednačio na 64:64. Prepelič i Puerto su odveli Valensiju na 68:64, a Jagodić-Kuridža je smanjio na 70:69. Tada se Budućnost odbranila i Kobs je preokrenuo na 71:70 na 22 sekunde prije kraja. Španci nisu iskoristili svoj napad, a trener Valensije Đoan Penaroja je potrčao u tunel za sudijama da se raspravlja s njima da li je bio prekršaj nad Bojanom Dubljevićem u posljednjem napadu.

Budućnost sada ima dvije pobjede i u narednom kolu dočekuju Virtus, a Valensija dočekuje Gran Kanariju.