Košarkašice Francuske prve finalistkinje Evropskog prvenstva

U prvom polufinalu Evropskog prvenstva, košarkašice Francuske su sa 73:61 (20:18, 18:12, 19:17, 16:14) savladale Bjelorusiju.

Francuskinje će svog protivnika u samoj završnici saznati večeras, nakon utakmice u kojoj će snage odmjeriti Srbija i Belgija.

Francuska je odličnom odbranom, prvenstveno u drugoj dionici, uspjela neutralisati suparnice, pa je nakon 20 minuta igre bilo 38:30 u njihovu korist.

Bjeloruskinje, koje su uz Bosnu i Hercegovinu najveće iznenađenje turnira, nisu uspijevale uhvatiti potpuni priključak u drugom poluvremenu, pa je konačan rezultat glasio 73:61 za Francusku.

Kod uspješnijeg tima, najefikasnija je bila Enden Mijem sa 24, dok se na drugoj strani istakla Aleksandra Bentli sa 23 poena.