Košarkašice Srbije sigurne protiv Litvanije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo

Košarkašice Srbije savladale su selekciju Litvanije sa 82:71 (14:14, 25:13, 27:22, 16:22) u Istanbulu u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Turska je domaćin kvalifikacionog turnira grupe E u trećem i četvrtom kolu, a nakon pobjeda u prva dva meča, tim Marine Maljković je sigurno trijumfovao i protiv reprezentacije Litvanije. Srbija je krenula jako u meč i povela sa 11:4, ipak protivnice su do kraja četvrtine izjednačile na 14:14. Na samom početku drugog perioda Litvanija je povela sa 16:14, od tog trenutka srpske košarkašice su napravile seriju 23:2 (37:18), a na odmor su otišle sa vođstvom od 39:27.

U trećoj četvrtini Srbija nije dopuštala protivniku da priđe bliže od sedam poena razlike (51:44), a brzi odgovor na to je bila serija od 13:0 (64:44). Na kraju su Litvanke smanjivale na deset razlike, ali se uvijek odgovorilo brzom trojkom i na kraju je završilo 82:71.

Najefikasnija na meču bila je Aleksandra Crvendakić sa 19 poena, Sonja Vasić je imala 15, a Ivon Anderson u debiju 13 poena. Na drugoj strani po 15 poena su postigle Laura Juškaite i Gabija Meškonite. Naredni meč košarkašice Srbije igraju u subotu od 16 časova protiv domaćina Turske.