Deni Velić Krivaja

Rukometaši Krivaje pobijedili su ekipu Bosne iz Sarajeva rezultatom 30:28 (11:13) u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Najefikasniji na meču bio je Isak Omerčević sa devet pogodaka.

Utakmica je skromno počela na obje strane, sa dosta tehničkih pogrešaka. Igralo se gol za pol u uvodnim minutama meča. Nakon 11 minuta igre, na semaforu je stajao rezultat 2:2, a poslije dobre kontre Edo Mehinagić je pogodio za 3:2.

Posebno raspoložen na golu Bosne bio je Kenan Mutapčić, a nakon 13 minuta prvi tajm-aut na utakmici zatražila je klupa domaće ekipe (4:2). Poslije minuta odmora kapitulirao je Mutapčić, i Krivaja je smanjila na 4:3, međutim ekspresno je uslijedilo novo vođstvo Bosne 5:3.

Golom sa sedam metara Denija Velića Krivaja je poravnala na 5:5. U nastavku viđen je novi gol Mehinagića koji je bio nezaustavljiv u prvih 15-ak minuta (6:5). Golom Aida Selimovića sarajevska Bosna je došla prvi put do +3 (9:6). Uslijedila je mini-serija od 2:0 Krivaje i nova rezultatska klackalica (9:8).

Krivaja, Krivaja na krilima gromoglasne publike savladala Bosnu

U 24. minuti Mehinagić je sa sedam metara savladao Jasmina Hadžihasića za 11:9. Potom je dobro reagovala odbaran Bosne i trener Zuhdija Korkarić zatražio je minut predaha, da pripremi svoje izabranike za posljednjih pet minuta prvog dijela. Amar Korkarić dao je gol poslije tajm-auta (12:9).

Svoje drugo isključenje zaradio je Mirko Damjanović, te je predstavljalo problem za gostujući sastav. Ubrzo zatim uslijedilo je i novo isključenje za Mehinagića, ponajboljeg pojedinca u prvom poluvremenu i sedmerac koji je za Krivaju nije iskoristio Velić (12:10). Isti igrač popravio se u narednom napadu i smanjio samo na gol zaostatka, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 13:11, a posljednji gol u prvih 30 minuta djelo je Damjanovića.

Na startu drugog poluvremena organizator igre Bosne Marko Stoisavljević bacio je prekrasnu asistenciju na desno krilo za Muhameda Zulfića koji je rutinski zatresao mrežu za 16:13.

U 38. minuti na krilima domaćih navijača Krivaja je došla do poravnanja 17:17. Gol Isaka Omerčevića (18:18) i odbrana Hadžihasića kumovali su napadu za vođstvo Krivaje i preokret od 19:18.

U 45. minuti kontru je iskoristio Velić i doveo domaće na +2 (20:18). U narednim minutama igralo se gol za gol, a Selimović je držao Bosnu u rezultatskom priključku.

Deset minuta prije kraja uslijedilo je novo izjednačenje 23:23 i neizvjesna završnica. Šest minuta prije kraja sa desnog krila dobro je uletio Velić koji je lobovao golmana Bosne za 27:25. Dva minuta prije kraja bilo je 28:26 i tajm-aut Bosne.

Pokušali su gosti presingom po cijelom terenu da naprave pometnju, međutim Krivaja je izdržala i na kraju slavila 30:28.

Najefikasniji na meču bio je Omerčević sa devet pogodaka, dok je u poraženoj ekipi Edo Mehinagić imao šest golova na svom kontu.

U narednom 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Krivaja će gostovati Maglaju, dok će sarajevska Bosna u goste Iskri u Bugojno.

KRIVAJA – BOSNA SARAJEVO 30:28 (11:13)

Krivaja: Salkić 3, Bašić 3, Velić 6, Omerčević 9, Mehić 3, Sarajlić 1, Zvekić 2, Čolaković 3.

Bosna Sarajevo: Bošić 2, Mehinagić 6, Korkarić 4, Selimović 5, Zulfić 1, Damjanović 5, Prašćević 1, Stoisavljević 4.