Krki pripao meč začelja tabele, Lapornik i Tomas dominirali

Košarkaši Krke su u okviru 21. kola ABA lige na svom parketu savladali ekipu Splita rezultatom 87:84.

Bio je ovo duel dvije posljednjeplasirane ekipe koje su uoči ovog susreta imale po svega tri pobjede. Krka je ovim trijumfom došla do četvrtog slavlja u dosadašnjem dijelu sezone, a uz to imaju i 15 poraza, dok Split uz tri pobjede ima i 17 poraza.

Nakon dosta izjednačenog prvog poluvremena, kada su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu u više navrata, domaća ekipa je u nastavku utakmice ipak uspjela da iskontroliše tok meča i uspostavi svoj tempo igre.

Pred posljednih 10 minuta igre imali su +9 (69:60), a u posljednjoj četvrtini su uspjeli da odbiju sve nalete protivnika i na kraju dođu do vrlo bitne pobjede u borbu za baraž za opstanak u ABA ligi.

Slovenački tim je do pobjede vodio Miha Lapornik sa 25 poena, a u stopu ga je pratio Adonis Tomas sa 23 ubačena poena. S druge strane se istakao Šenon Šorter sa 18, odnosno Toni Perković sa 15 postignutih poena.