Vaterpolo

U trećem danu vaterpolo kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre pobjede su ostvarili Crna Gora, Hrvatska, Rusija, Gruzija i Holandija.

Lako je Crna Gora izašla na kraj sa Brazilom sa obzirom da je već na poluvremenu rezultat bio 9:4 za “Barakude“. Sve što je trebalo održati vođstvo u drugom dijelu što su Crnogorci i uradili i na kraju slavili rezultatom 15:5.

U istoj grupi se još nalaze i Gruzija koja je danas pobijedila Kanadu rezultatom 14:11, te Grčka koja je danas odmarala jer su trebali igrati protiv Turske koja nije na turniru.

U grupi B danas, Hrvatska je ostavila pobjedu protiv Francuske rezultatom 13:10. “Ajkule” su tek u trećoj četvrtini napravile razliku koju su do kraja sačuvale i možda teže nego očekivano trijumfovale.

Rusija je konačno upisala jednu ubjedljivu pobjedu, a protivnik je bila Njemačka (17:5). Holandija je takođe stigla do pobjede, a oni su slavili protiv Rumunije rezultatom 9:8.