Danas su odigrane prve utakmice kvalifikacija za Olimpijske igre u vaterpolu. Pobjede su ostvarili Grčka, Kanada, Holandija, Hrvatska i Rusija.

Grčka iako je bila izraziti favorit protiv Gruzije jedva je uspjela da na kraju sa pobjedom započne ove kvalifikacije. Neriješen rezultat je bio pred posljednju četvrtinu, a sa samo jednim golom Grci su ipak stigli do pobjede rezultatom 11:10.

U grupi sa njima još se nalaze i Kanada i Brazil, te Crna Gora i Turska. Kanada je danas bila bolja od Brazila rezultatom 11:7, dok “Ajkule” nisu ni odigrale svoj meč protiv Turske jer Turci imaju problema sa virusom korona, pa neće ni nastupiti u ovim kvalifikacijama.

Danas su odigrani i susreti grupe B. Hrvatska je više nego očekivano pobijedila Rumuniju 16:6. Sve je bilo gotovo već na poluvremenu kada su “Barakude” vodile 8:2.

Sa jednim golom razlike Rusija je slavila protiv Francuske (13:12), odnosno Holandija protiv Njemačke (11:10).