Kvalifikacije za Olimpijske igre: Hrvatska i Crna Gora više nego sigurne, Rusija bez pobjede protiv Rumunije

U drugom kolu vaterpolo kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre koji se igra u Roterdamu pobjede su ostvarili Hrvatska, Crna Gora, Grčka i Francuska, dok su Rusija i Rumunija remizirali.

Rusija je nakon što se i juče neočkivano mučila, danas podbacila i odigrala samo neriješeno protiv Rumunije. Na poluvremenu su Rusi gubili jednim golom, ali su istu prednost imali pred posljednju četvrtinu. Na njihovu žalost, Rumuni su uspjeli da se vrate i na kraju odigraju 9:9.

U istoj grupi Hrvatska je više nego ubjedljivo savladala Holanđane, a sve je bilo jasno nakon prvog kvartala kada su “Ajkule” već imale ubjedljivih 7:1. Do kraja je bilo samo rutinsko odrađivanje koje je završeno rezultatom 25:8.

Osim njih, u grupi B trijumf su upisali i Francuzi protiv Njemačke rezultatom 13:12.

U grupi A Crna Gora je takođe bila ubjedljiva protiv Kanade rezultatom 21:7. Kao i Hrvatska, “Barakude” su već nakon prvog dijela vodile 7:1.

Grčka je danas bila nešto uvjerljivija nego juče, a danas su savladali Brazil 15:8. Oni su do poluvremena već dali deset golova i imali veći dio posla završen.

Svoj susret u ovoj grupi nije odigrala Gruzija jer Turska nije doputovala u Roterdam zbog previše zaraženih virusom korona.