U četvrtom danu vaterpolo kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre, Rusija je savladala Hrvatsku sa 14:13, a Crna Gora Grčku sa 8:4. Do pobjeda su još došli Rumunija i Gruzija, a meč između Holandije i Francuske je završen neriješeno.

Hrvatska je imala prednost tokom gotovo cijele utakmice, ali u posljednjoj četvrtini je pala i nije uspjela postići nijedan gol, što su Rusi u potpunosti iskoristili. Andro Bušlje je postigao izjednačujući pogodak u posljednjoj sekundi, no glavni arbitar ga je poništio zbog uplivavanja Josipa Vrlića na dva metra i konačan ishod je glasio 14:13.

Crnogorci su bez većih problema pobijedili Grčku sa 8:4, u prvoj četvrtini su napravili prednost od 4:1, a potom su je uspješno sačuvali i odbili sve protivničke nalete.

Rumunija je bila bolja od Njemačke rezultatom 12:7, Gruzija je porazila Brazil sa 12:8, a Holandija i Francuska su odigrali neriješeno, 11:11.

Prve četiri ekipe iz dvije grupe će se plasirati u četvrtfinale, a najbolje tri reprezentacije će pronaći svoje mjesto na Olimpijskim igrama.