Plivačica iz Mostara Lana Pudar osvojila je srebro na Evropskom prvenstvu za juniore u Rimu u disciplini 200 metara delfin stilom, dok je Jovan Lekić iz Banjaluke bio šesti na 1500 metara slobodnim stilom.

Mladi plivači iz Bosne i Hercegovine nastavljaju sa sjajnim rezultatima, nakon što je Lekić ranije na prvenstvu osvojio srebro u trci na 400 metara slobodnim stilom, sada je taj rezultat ponovila i Lana Pudar. Ona je trku na 200 metara završila s vremenom 2:09,59, što je bilo sekundi i 18 stotinki sporije od šampionke Anastasije Markove iz Rusije (2:08,41), dok je bronza pripala Lusi Delmas iz Francuske (2:10,42). Podsjetimo da je Lana izborila i plasman na Olimpijske igre, a nakon što je isplivala normu dala je intervju za MeridianSportBH koji možete pročitati ovdje.

Banjalučanin ipak nije mogao da ponovi uspjeh sa trke na 400 metara, pošto je na 1500 metara bio šesti s vremenom 15:17,83. Zlato je pripalo Mertu Kilavuzu iz Turske, srebro Davidu Betlehemu iz Mađarske, a bronza Jigitu Aslanu iz Turske.