Larisa Cerić osvojila peto mjesto

Larisa Cerić je na Grend slemu u Abu Dabiju u kategoriji 78+ kilograma osvojila peta mjesto.

U borbi za bronzu naša najbolja džudistkinja je poražena ipponom od dvadesetdvogodišnje Ruskinje koja nastupa pod zastavom WJR (World Judo Tour) Elis Stratseve kao individualna takmičarka.

Na startu je savaldala Ruskinju pod zastavom WJR Dariju Vladimirovu. Potom je u četvrtfinalu poražena od Erike Simoneti iz Italije ipponom, što ju je poslalo u repesaž. Tamo dobija Brazilku Đovanu Santos sa dva wazarija, a onda gubi od pomenute Elis Stratseve.

Toni Miletić je u kategoriji do 90 kilograma poražen u prvom kolu od Klena Kristofera Kaljulaida iz Estonije, koji je izgubio polufinale od zlatnog Nemanje Majdova, te na kraju završio kao peti. Anđela Samardžić je u kategoriji do 57 kilograma poražena od Britanke Lele Nairne u prvom kolu, dok je Aleksandra u kategoriji do 70 kilograma savladala Šokistu Nazarovu iz Uzbekistana, a onda je poražena od Australijanke Aoife Kuglan.